Haber

Ailelerin çocuk bakımı kararlılıkla sürüyor

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından kandırılarak dağlara kaçırıldığını iddia eden ailelerin çocuk nöbeti kararlılıkla devam ediyor.

3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi başlatan ailelerin çocuk direnişi 1.473’üncü gününde HDP il binası önünde kararlılıkla devam ediyor. Kütahya’dan Diyarbakır’a gelen ve çocuğu için HDP önünde nöbet tutan Hatice Levent, kızı Fadime’yi alana kadar ayrılmayacağını belirtti.

Terör örgütü PKK’nın kızının elinden kalemi alıp silah verdiğini belirten Levent, “Fadime’mi almadan hiçbir yerden ayrılmam. Ben 5 yıldır kızımın peşindeyim. Kızım görürsen gör ve gör” dedi. duy beni, geri dön evladım, oralar sana göre değil, seni büyütmek için hiçbir şey yapmayacağım.” “Çok acılar çektim. Kalem tutarken silah tutmaya nasıl başladın? Bırak o mağaraları, gel artık. Kızım olmadan hiçbir yere gitmiyorum. Ölene kadar kızımı bırakmayacağım. Kızımın anneye çağrısını özledim” dedi.

Çocuklarıyla buluşan aile sayısı 46’ya ulaştı

Öte yandan ailelerin kararlı direnişi her geçen gün devam ederken, çocuklarına kavuşan aile sayısının 45’ten 46’ya çıktığı öğrenildi. – DİYARBAKIR

habercatalzeytin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu