Haber

Karayollarında Ulaşım Kontrollü

Karayollarının üretim, bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiği kesimlerde ulaşım denetimli olarak sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü yol durum bültenine göre, Anadolu Otoyolu’nun Kaynaşlı-Abant kavşakları bölümündeki tünel portal yapısındaki genleşme derzleri ve viyadüklerin yenilenmesi nedeniyle otoyol Ankara istikametinde trafiğe kapatıldı. Bolu Dağı Tüneli geçişi). Söz konusu kesimde ulaşım Kaynaşlı kavşağından D-100 Devlet yoluna aktarılırken sürücüler Abant kavşağından tekrar otoyola katılabiliyor.

Osmaniye-Toprakkale TAG Otoyolu 1-4 kavşakları. Üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle şerit geçişleri yapıldığından ulaşım denetleniyor.

Ankara Etraf Otoyolu 7-8. Karataş Viyadüğü’nün 20 kilometre uzaklıktaki Polis Akademisi Kavşağı istikametinde genişletme derzi çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından çift taraflı ve kontrollü olarak yapılıyor.

Konya-Afyonkarahisar yolunun 5’inci kilometresindeki köprüde (Şuhut Kavşağı) genleşme derzi onarımı nedeniyle Konya istikameti trafiğe kapatıldığından, Konya istikametinde ulaşım köprü yerine kavşak üzerinden devam ediyor.

Nevşehir-Ürgüp-Kayseri yolunun 20-26. Kilometrelerce yol yapım çalışması nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmında ulaşıma çift yönlü izin veriliyor.

Konya-Antalya yolunun Konya-Antalya istikametindeki Demirkapı tünelleri sağ tüp bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Bu nedenle ulaşım servis yolu üzerinden sağlanmaktadır.

Balya-Balıkesir-Akhisar yolunun 19-21. Üstyapı yenileme çalışmaları 10.000 kilometrede devam ettiğinden bölünmüş yolun bir kısmında ulaşım çift yönlü olarak yapılıyor.

Çivril-Dinar yolunun 2-8. kilometre yol üretildi, Iğdır-Aralık-Dilucu Sınır Kapısı yolunun 73-78 kilometresi. Kilometrelerdeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin bu bölümlerdeki trafik işaret ve sinyallerine dikkat etmesi gerekiyor.

Trabzon-Rize yolunun 7’nci kilometresinde (Kaşüstü mevkii) yürütülen mühendislik çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Rize istikametinde ulaşım tek şeritte ve kontrollü olarak devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu