Haber

Doğu Anadolu Bölge Kariyer Fuarı’nın lansman toplantısı Van’da yapıldı

13-14 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Doğu Anadolu Bölge Meslek Fuarı’nın (DAKAF 23) tanıtım toplantısı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Cengiz Andiç Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Rektör Prof.

Bölgenin en büyük ve en büyük insan kaynakları etkinliği olan fuara ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Şevli, “DAKAF 23 ile bölge üniversitelerinde öğrencilere ve gençlere istihdam imkanı sağlayan, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarını bir araya getiren Aynı zamanda gençlere yönelik eğitim ve atölye çalışmaları, öğrenci kulüpleri ile aktif etkileşimler, şirket stantları, işverenlerle söyleşiler gibi çeşitli etkinliklerde yer alması hedefleniyor.” söz konusu.

Gençlere fayda sağlayacak ve farkındalık yaratacak faaliyetlere değer verdiklerini kaydeden Şevli, üniversite olarak bu konuda üstlerine düşen misyonun bilincinde ve sorumlu olduklarını belirtti.

Şevli, “Özellikle son yıllarda insanların kimliklerini ve toplum içindeki konumlarını inşa etmelerinde kariyer kavramı çok önemli hale geldi. DAKAF 2023 ile öğrencilerimizi, gençlerimizi, şehrimizin özel ve kamu sektörlerini bir araya getiriyoruz. yetiştirerek nitelikli iş gücüne sahip bireyleri bölge ve ülkemiz ekonomisine kazandırmayı hedefliyoruz” dedi. sözlerini kullandı.

Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Iğdır, Muş, Siirt ve Şırnak üniversitelerinin rektör yardımcıları ve akademisyenleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu